Magnetoplag na hemoroidy

Jakie znaczenie ma prawidłowa pielęgnacja i higiena okolicy odbytu u osób z chorobą hemoroidalną?

Mówiąc o higienie należy zacząć od wyrzucenia syntetycznej bielizny. Powinna zastąpić ją bielizna w 100% bawełniana, która przepuszcza powietrze i umożliwia wchłanianie potu. Skóra okolicy odbytu, osób z chorobą hemoroidalną, wykazuje tendencje do zaczerwienienia, złuszczania i pękania. Zmianom tym często towarzyszy świąd lub uczucie pieczenia. Dlatego czynności higieniczne okolicy odbytu mają duże znaczenie dla minimalizacji objawów choroby. Wskazane jest codzienne mycie okolicy odbytu ciepłą wodą, najlepiej z użyciem delikatnego mydła.


Należy również codziennie dbać o:
  • Zapewnienie prawidłowej wilgotności i natłuszczenia okolicy odbytu (stosowanie 1-2 razy w tygodniu maści i kremów – bezzapachowych, bez środków drażniących, bez barwników).
  • Przeciwdziałanie odparzeniom skóry, zwłaszcza w okolicy pośladków (noszenie bawełnianej bielizny) a w razie konieczności stosowanie pudrów lub kremów ochronnych z tlenkiem cynku, alantoiną czy d-pantenolem.


Czasami u osób z chorobą hemoroidalna dochodzi do brudzenia bielizny kałem. Na skutek oddziaływania kału i wilgoci na skórę okolicy odbytu może dojść do wtórnej infekcji skóry pośladków, drożdżakami lub gronkowcem złocistym. Kiedy pojawi się zaczerwienienie tej okolicy można zastosować samodzielnie pudry lub zasypki zawierające talk. Włączyć można do higieny codziennej również chusteczki nasączane łagodnymi środkami pielęgnacyjnooczyszczającymi.


W razie utrzymywania się zmian podrażnieniowych mimo stosowania prawidłowej pielęgnacji okolicy odbytu i pośladków należy zgłosić się do lekarza celem zastosowania zewnętrznie maści z dodatkiem antybiotyku, leku przeciw drożdżakom czy łagodnego kortykosteroidu.

Reguluje krążenie krwi, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz świąd w obrębie odbytu.

Bezpieczny

Bezpieczny

Łatwy w użyciu

Łatwy w użyciu

Skuteczny

Skuteczny

Na rynku od 2008

Na rynku od 2008