Magnetoplag na hemoroidy

Czy choroba hemoroidalna ma charakter postępujący?

W miarę czasu trwania choroby może nasilać się skłonność do wypadania guzków krwawniczych poza kanał odbytu. W zależności od stopnia umocowania guzków krwawniczych wyróżniany IV stopnie zaawansowania choroby hemoroidalnej:I stopień

Hemoroidy mają postać lekkich wypukłości w kanale odbytu. Nie są widoczne na zewnątrz. Nie powodują żadnych dolegliwości. Sporadycznie może pojawić się nieznaczne bezbolesne krwawienie. Objawy na tym etapie nie są uciążliwe, więc pacjenci zazwyczaj nie podejmują żadnego leczenia.
II stopień

Hemoroidy nadal nie są widoczne na zewnątrz. Mogą wypadać poza kanał odbytu jedynie podczas silnego parcia. Po zaprzestaniu parcia chowają się bez żadnej ingerencji. Mogą pojawić się takie dolegliwości, jak świąd, pieczenie i krwawienie. Pojawia się uczucie niekompletnego wypróżnienia, konsekwencją czego jest dłuższe przebywanie w toalecie. Na tym etapie dolegliwości coraz częściej pojawia się ból.
III stopień

Hemoroidy są widoczne na zewnątrz. Wypadają podczas parcia i wysiłku fizycznego. Nie chowają się samoistnie. Można je jedynie odprowadzić ręcznie. Na tym etapie choroby pojawia się uciążliwy ból, krwawienie i świąd.
IV stopień

Hemoroidy wypadają poza odbyt bez możliwości odprowadzenia. Oprócz bólu, krwawienia i świądu, pojawia się nietrzymanie stolca.

Reguluje krążenie krwi, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz świąd w obrębie odbytu.

Bezpieczny

Bezpieczny

Łatwy w użyciu

Łatwy w użyciu

Skuteczny

Skuteczny

Na rynku od 2008

Na rynku od 2008